O NAS
OFERTA
JAKOŚĆ
GALERIA
MEDIA
PRACA
KONTAKT
LCM - regały magazynowe - montaż i demontaż
 

MEDIA O LCM

2017-05-29

LCM i regaty jak na Tamizie

Nie, w tym roku jeszcze nie będziemy ścigać się na kajakach (choć nie wykluczamy niczego w kolejnych latach). Z dumą informujemy, że firma LCM jest sponsorem pucharu dla najlepszej osady kobiecej w sernickich regatach, organizowanych na wzór legendarnych już wyścigów, jakie co roku rozgrywają między sobą drużyny brytyjskich uniwersytetów Oxford i Cambridge.

 

W artykule „Panoramy Lubelskiej” znajdą Państwo więcej informacji na temat regat kajakowych UMCS – Uniwersytet Przyridniczy, w których w tym roku... bierzemy tak zaszczytny udział :)

 

Serniki: regaty jak na Tamizie

 

Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”, Starostwo Powiatowe w Lubartowie oraz Gmina Serniki zapraszają na regaty kajakowe. Spływ, podczas którego na Wieprzu ścigają się między innymi reprezentacje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego i UMCS, nawiązuje do legendarnych już regat Oxford – Cambridge. Zbiórka 4 czerwca przy stanicy w Sernikach.

 

Wyścigi kajakarzy z Oxfordu i Cambridge to jedne z najstarszych zawodów sportowych na świecie. Studenci brytyjskich uniwersytetów po raz pierwszy zmierzyli się w 1829 roku (od 1927 r. na Tamizie ścigają się również ich koleżanki). Od 1856 roku, z przerwami spowodowanymi pierwszą i drugą wojną światową, zawody odbywają się co roku.

Sernickie regaty nie mogą pochwalić się jeszcze aż tak długą tradycją, ale już od czterech lat, tak jak ich brytyjski pierwowzór, przyciągają coraz więcej zawodników i tłumy widzów. Trasa wyścigu prowadzi z Wólki Rokickiej do Sernik. Załogi, które zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów – grillowy poczęstunek oraz pamiątkowe koszulki. – Teraz wystarczy już tylko trzymać kciuki za piękną pogodę podczas zawodów, bo o poziom rywalizacji i ducha fair play jestem spokojny – mówi Sylwester Dudzik, prezes firmy LCM, która ufundowała statuetkę dla najlepszej osady kobiecej.

Wzorem lat ubiegłych, po zakończeniu regat organizatorzy przewidzieli spływ rekreacyjny, w którym może wziąć udział każdy pełnoletni potrafiący pływać. Zmaganiom mniej i bardziej profesjonalnych kajakarzy towarzyszy piknik plenerowy, podczas którego również najmłodsi uczestnicy imprezy nie będą się nudzić – dla nich zaplanowano m.in. atrakcyjne animacje i „rundę kajakiem po stawie”. Zmaganiom oraz zabawie widzów będzie towarzyszyć zespół muzyczny.

A skąd wziął się pomysł całej imprezy? – W 2012 roku z udziałem środków unijnych zrealizowaliśmy projekt „Zagospodarowanie nadbrzeża rzeki Wieprz z budową przystani kajakowej”. Kiedy już wszystko było gotowe, usiadłem w nowej altanie, spojrzałem na Wieprz i pomyślałem: „To taka nasza lokalna Tamiza” – wspomina Stanisław Marzęda, wójt gminy Serniki. – Z początku nie byłem pewny, czy to dobry pomysł, żeby zaproponować lubelskim uczelniom takie regaty; kiedy jednak zwróciłem się do nich z pismem w tej sprawie, odpowiedź była natychmiastowa i entuzjastyczna.

Okazało się, że śmiała idea przypadła do gustu nie tylko władzom i studentom uczelni, ale także mieszkańcom Sernik i okolic. – Już na początku imprezy rozszerzyliśmy jej formułę o wyścig sołectw gminy Serniki o puchar wójta, a rok później – gmin powiatu lubartowskiego o puchar starosty. W ubiegłym roku po raz pierwszy w naszych regatach wzięli udział przedstawiciele biznesu, głównie lubartowskiego, ale było też kilku zawodników z Lubelskiego Klubu Biznesu – relacjonuje wójt Marzęda. Organizatorzy liczą na to, że w przyszłości coraz bardziej prestiżowe zawody będą przyciągały coraz więcej biznesmenów.

Są już kolejne pomysły na poszerzenie formuły imprezy – studenci z UMCS i UP chcieliby ścigać się także z kolegami z innych lubelskich uczelni. Stanisław Marzęda nie wyklucza takiego scenariusza, ale liczy na to, że w takim wypadku to uczelnie, jako główny organizator imprezy, przejmą inicjatywę. – Należy też pamiętać o kosztach, a one są znaczące – trzeba zapewnić kajaki i ratowników, zagwarantować napoje i posiłki dla uczestników wyścigów, zatrudnić zespół muzyczny... – wylicza. To rzeczywiście spore obciążenie dla niewielkiego samorządu, jakim jest gmina Serniki, zwłaszcza, że udział w imprezie jest bezpłatny.

Tegoroczne regaty odbędą się 4 czerwca. – Oby tylko pogoda dopisała – „zaklina” wójt Sernik. – To niesłychanie ważne, bo do dziś pamiętamy pierwszą imprezę, podczas której było zimno, a w dodatku Wieprz wystąpił z brzegów. Wprawdzie niektórzy uczestnicy zawodów z rozrzewnieniem wspominają związane z tym nieoczekiwane atrakcje i wyzwania, ale wszyscy wolimy bawić się w ciepłych promieniach słońca.

Zgłoszenia udziału w regatach można dokonywać elektronicznie na adres e-mail: ug@serniki.eurzad.eu na kartach zgłoszeniowych lub osobiście w UG Serniki pokój nr 12 (formularze zgłoszenia oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Serniki). Warto się pospieszyć, bo o uczestnictwie decyduje kolejność dokonywania zgłoszeń. Należy również pamiętać, żeby w dniu zawodów, 30 minut przed planowaną zbiórką przy stanicy w Sernikach, potwierdzić wcześniejsze zgłoszenie.

 

link do źródła: http://www.panoramalubelska.pl/kat-154,a,477,serniki-regaty-jak-na-tamizie.html

WSTECZ


webdesign: mp.grafix © Copyright 2015 by LCM - RACK STORAGE SYSTEMS
HOME  |  O NAS  |  OFERTA  |  POLITYKA JAKOŚCI  |  GALERIA  |  PRACA  |  KONTAKT
montaż i demontaż regałów magazynowych